גישור או בית משפט? גלו מהו התהליך הנכון עבורכם

השופט מקבל את ההחלטה עבורכם. האפשרות השניה היא תהליך של גישור שבו שני בני הזוג מנהלים משא ומתן על ההסכם בליווי של מגשר נייטרלי ומגיעים להסכמות בעצמם. 

איך בוחרים מהי האלטרנטיבה המתאימה לכם?
במאמר תמצאו יתרונות וחסרונות לכל בחירה. 

הליך משפטי

תהליך שבו כל אחד מכם מלווה על ידי עורך דין והדיונים מתנהלים או בין עורכי הדין או בבית המשפט עצמו  ההחלטות נלקחות על ידי השופט 

יתרונות

בתהליך המשפטי הצדדים נותנים את המושכות לעורכי הדין שלהם ואת קבלת ההחלטות לשופט. זה מתאים לאנשים שרוצים להמנע בכל מחיר מעימות ומעדיפים שמישהו אחר "ילכלך את הידיים". התהליך המשפטי מתאים למקרים קיצוניים בהם יש אלימות במשפחה, אלימות כלכלית או הסתרת נכסים שנדרש צו משפטי כדי לחשוף אותם. התהליך מתאים לאנשים המונעים מנקמה ורצון לפגוע באחר, בכל מחיר. 

חסרונות

ההליך המשפטי יקר משמעותית מהליך גישור. ייצוג של עורך דין יכול להגיע ל 50,000 - 100,000 ש"ח לכל אחד מהצדדים. 
בתהליך המשפטי נחשפים הרבה פרטים אינטימים ורגישים על ידי מספר רב של גורמים - עורכי דין, מתמחים, מזכירות, עוזרים משפטיים, שופט ועוד. המעמד של לדבר על הדברים האישיים ביותר בחדר מלא אנשים עלול להיות מביך וטראומטי לחלק מהאנשים.
אין שליטה על התהליך - בין אם מדובר על מועדי הדיונים, על אורך המשפט והכי חשוב על קבלת ההחלטות בסופו. חשוב לי שתבינו שכשאתם מביאים את המקרה שלכם לבית המשפט, מי שמקבל את ההחלטה הוא שופט שאינו מכיר אתכם ואינכם יודעים מה הדעות שלו ולאן הוא נוטה. 
אמנם מרבית התיקים בבית המשפט מסתיימים בסופו של דבר בהסכם גירושים בהסכמה, אבל זה קורה לאחר קרב ממושך והכפשות בין הצדדים, והמתנה מורטת עצבים ומתסכלת בין הדיונים, תוך הסלמת היחסים והשארת "אדמה חרוכה" בין הצדדים. ברורה לכם ההשפעה שיש לתהליך כזה גם עליכם וגם על הילדים שנמצאים בתווך. 

תהליך גישור


תהליך שבו הזוג נעזר במגשר שמוסכם על שני הצדדים. המגשר הוא נייטרלי ומטרתו היא אחת - להביא אתכם להסכמות בהסכם הגירושין שלכם. 

 יתרונות

היתרון המשמעותי והחשוב ביותר הוא שהשליטה נשארת בידיים שלכם! אתם אלו שמכתיבים את הקצב, את ההתנהלות והחשוב מכל את התוצאות. יש לכם הזדמנות אמיתית לדבר על מה שחשוב לכם, וגם אם מדובר על תהליך של תן וקח, בסופו של דבר תוכלו לדאוג שהדברים החשובים לכם, אכן מתקיימים
תהליך הגישור מתאפיין ביצירתיות ובתפירת הפתרון המתאים לכם, בהתאם לצרכים הייחודיים שלכם. 
אם דברנו על התהליך בבית המשפט כמלבה ומפלג בין בני הזוג, תהליך הגישור מאפשר לכם לבנות מחדש את היחסים החדשים בינכם - שהרי גם אם אתם נפרדים, ההורות נשארת. בתהליך תלמדו לתקשר אחד עם השני באופן בונה לטובת הילדים, כישורים שישרתו אתכם גם בדילמות עתידיות שיעלו לאחר הגירושין. 
תהליך הגישור ממוקד, קצר מועד וזול משמעותית מהאלטרנטיבה. 

חסרונות

הגישור לא ערוך לטפל במקרים בהם ישנה הסתרה, אלימות ואין תקשורת מינימלית בין הצדדים. 
היתרון הגדול של תהליך הגישור הוא גם החסרון שלו - הוא מחייב את כל אחד מבני הזוג לקחת אחריות על התהליך, להחליט מה הוא רוצה ומה חשוב לו ולעמוד על שלו
במהלך הגישור שני בני הזוג מתחייבים שלא לקדם תביעה בבית המשפט. במקרה בו יכשל הגישור, יצטרכו להתחיל את התהליך מחדש בבית המשפט. 

ובנימה אישית

אני יודעת שאתם נמצאים בנקודה כאובה ומבלבלת בחייכם. מדובר על רצף של החלטות לא פשוטות, כשזו הראשונה בינהם. 

כמי שחשופה לתהליכי גירושין, ברור לי כי גישור היא הדרך הקלה והטובה יותר, כשהיא אפשרית. כדי לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה, אני מזמינה אתכם להתקשר אליי
לשיחת יעוץ לא מחייבת. ניתן להתקשר בנפרד, אך במידת האפשר אני ממליצה שננהל את השיחה יחד עם שני בני הזוג. מלאו פרטים ואצור אתכם קשר בהקדם

עדכונים ומאמרים