איפה אתם בחג? 5 טיפים להורים מתגרשים טיפים למשפחות והורים בתהליכי פרידה לקראת החג

"אז איפה אתם בחג?" נראה שלפני החג זו השאלה ששומעים הכי הרבה.
בכל משפחה מתחילים לעשות חישובים – איפה היינו שנה שעברה? אצל מי כדאי להתארח השנה? אבל להורים גרושים ובטח להורים בתהליכי פרידה, השאלה הזו הופכת להיות הרבה יותר מכבידה. אם כבר יש לכם הסכם, אתם בודקים בטבלת החלוקה מי נמצא בחג הזה עם הילדים. אם אין לכם – אתם שואלים את עצמכם: האם כדאי לעשות את החג יחד או בנפרד? מי ייקח את הילדים?
לא פשוט.. החלטתי לעזור לכם עם כמה טיפים.

תיאום ארוחות-חג בין הורים בתהליכי פרידה

1.לוח שנה - תעברו כל אחד בנפרד על ערבי החג והחגים, תחליטו מה ערבי החג והימים שהכי חשוב לכם להיות עם הילדים.
2.זיכרון והקשבה - זכרו מהם החגים העדיפים על בן/בת הזוג שלכם מבחינת המשפחה המורחבת , נסו במידת האפשר להיות רגישים לבחירות שלהם.
3.שיח תקשורת – במידה וקיימת תקשורת בינכם שוחחו ביחד ותכננו את חלוקת הסדרי השהות של החגים.
במידה ואין באפשרותכם לדבר זה עם זו, היעזרו בגורם שלישי.
4.פגישות - קיימו פגישת הכנה בינכם ההורים לפני הפגישה עם הילדים וודאו כי סגרתם את כל הפרטים לגבי תקופת החגים הקרובה ויש לכם את מירב התשובות לשאלות של הילדים.
5.שיתוף - רצוי לערב את הילדים כמה ימים לפני החגים , לילדים מגיע לדעת מה קורה, איפה הם חוגגים כל חג ועם מי , זאת על מנת לשמור להם על תחושת בטחון ויציבות.
6.תכנון עתידי – חשוב להציג מציאות עתידית בה ההשפעה על תקופת החגים היא מינימלית וכי הם לא הולכים לאבד אף אחד מכם ההורים בתקופת החגים , רק שהפעם הבלוי והחגים יחגגו בצורה שונה.
7.איפה אתם בחג – אם הילדים לא אתכם, תדאגו לעצמכם לתכנית! עם מי תרגישו הכי עטופים ואהובים? איפה תהיו נינוחים? לא פשוט להעביר חג בלי הילדים, אבל זו גם יכולה להיות הזדמנות לעשות מה שאתם באמת רוצים.

זיכרו - ההורות נשארת גם כשהזוגיות נגמרת.

אם אתם נמצאים בטרום גירושין או בהליך גירושין, קחו 'מתנה לחג' - מדריך "איך לספר לילדים על פרידה או גירושין".

עדכונים ומאמרים